Společné instrukce pro zpracování daňových přiznání

Formuláře daňových přiznání jsou zpracovány v programu Microsoft Excel 2021, česká verze. Informační soubory, smlouvy a plné moci jsou zpracovány v programu Microsoft Word 2021, česká verze. Formuláře s možností XML exportu jsou optimalizovány pro program Microsoft Excel 2007 a lze je používat jen v této nebo vyšších verzích. Formuláře jsou určeny výhradně legálním uživatelům programů Microsoft Excel a Microsoft Word. V jiných programech nemusí soubory a formuláře pracovat korektně.

Soubory Microsoft Excel lze stáhnout také zabalené. Soubory jsou zabaleny programem WinZip, verze 6.2. Zabalené soubory jsou označeny symbolem zabalená verze a jsou určeny výhradně pro legálního uživatele programu WinZip.

Některé soubory obsahující pokyny k vyplnění daňových přiznání jsou uloženy ve formátu *.pdf. K jejich stažení a otevření je potřeba mít k dispozici např. program Acrobat Reader. Tento program si můžete stáhnout zde.

Formuláře daňových přiznání jsou optimalizovány pro laserové tiskárny HP. Zběžně byly testovány i na některých dalších běžných typech tiskáren. alt alt

Ve formulářích jsou buňky čtyř typů:

  • Buňky principiálně nepřepsatelné - jedná se o buňky, které obsahují na tiskopisech předtištěné údaje. Tyto buňky jsou ve formulářích zamčené a pro uživatele nedostupné.
  • Buňky nepřepsatelné - jedná se o buňky, které obsahují údaje vypočítané nebo jinak odvozené z již vyplněných buněk. Nesouhlasí-li údaj v této buňce, je třeba opravit ty buňky, z nichž se údaje odvozují. Tyto buňky jsou ve formulářích zamčené a pro uživatele nedostupné.
  • Buňky přepsatelné - jedná se o buňky, které obsahují údaje vypočítané nebo jinak odvozené z již vyplněných buněk, ale které za určitých situacích mohou obsahovat i jiné údaje. Nesouhlasí-li údaj v této buňce, je třeba jej prostě přepsat na údaj správný. Tyto buňky nejsou ve formulářích zamčené a umožňují uživateli správné údaje přímo vepsat.
  • Buňky prázdné - jedná se o buňky, jejichž údaj je třeba vyplnit.

 

Společnost ASPEKT HM s.r.o. neručí:

  • za nesprávné použití formulářů daňových přiznání,
  • za chybně vyplněné údaje ve formulářích daňových přiznání.

 


Pomoc při vyplňování formulářů

Máte-li technické problémy s vyplňováním, stahováním nebo tiskem formulářů stažených z tohoto serveru, kontaktujte správce této služby mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Mailovou odpověď garantujeme do 2 pracovních dnů. V akutních případech lze též využít telefonické podpory v pracovních dnech 8.00-15.00 na telefonním čísle 315 729 029.

Potřebujete-li pomoci s daňovými a účetními problémy, kontaktujte daňové oddělení společnosti ASPEKT HM, nejlépe mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Zde bude možné si smluvit placenou konzultaci.

 

 
Užitečné informace
Daňový poradce
Odklad daňového přiznání